Často kladené otázky
-
Má väzníkový krov dlhú životnosť?
V porovnaní s klasickou konštrukciou krovu má väzníkový krov takú istú životnosť ako klasický rezaný krov pri zachovaní štandardných požiadaviek na strešné konštrukcie. Avšak takmer v 100% prípadov sa klasické krovy vyrábajú z mokrého reziva, čo spôsobuje, že počas procesu vysychania reziva dochádza k rozmerovým a tvarovým zmenám celej strešnej konštrukcie, tento jav môže spôsobovať obzvlášť pri požiadavke na rýchlu výstavbu problémy pri podhľadových SDK konštrukciách. Môže u nich dochádzať k tvorbe prasklín. Keďže väzníkové krovy vyrábame zo sušeného reziva u týchto krovov k takýmto zmenám nedochádza. Tým pádom je zabezpečená plynulá montáž jednotlivých vrstiev stropných konštrukcií (izolácia, fólia, podhľad).
-
Je kúpa väzníkového krovu výhodná?
Áno, kúpa väzníkového krovu je výhodná. Cena stavby s väzníkovým krovom je v 90% prípadov nižšia ako cena stavby s klasickým krovom. Často krát odpadá potreba realizácie železo-betónovej dosky, prípadne viacúrovňové riešenie železo-betónových vencov, tým pádom ide o nemalú časovú aj finančnú úsporu.
-
Možno väzníkový krov pokryť akýmkoľvek typom krytiny?
Áno, použitá môže byť akákoľvek krytina pri riešení štandardných typov striech.
-
Je väzníkový krov bezpečný?
Na každú stavbu sa väzníková konštrukcia navrhuje ako samostatný celok, doložený statickým výpočtom. Tento statický výpočet je navrhnutý softwérom od firmy MITEK INDUSTRIES, ktorá sa problematike väzníkových konštrukcií venuje celosvetovo už viac ako 50 rokov a s ktorou spolupracujeme. Na základe týchto informácií môžme povedať, že väzníková konštrukcia je bezpečným riešením.
-
Aký vplyv má strecha na stavbu?
Ďalšou z výhod väzníkových konštrukcií je rozloženie a pôsobenie síl od krytiny, snehu a účinkov vetra na stavbu.